Mistrzostwa Polski Młodzików - Słubice 23-25.09.2016

W sobotę i niedzielę na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się dwudniowe Mistrzostwa Polski Młodzików, będące również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Historia Mistrzostw Polski Młodzików jest dość okazała, gdyż pierwsza impreza odbyła się w 1955 roku w Łodzi, największa kariera z medalistów tamtych zawodów czekała Władysława Nikiciuka, trzeciego wówczas w rzucie oszczepem, późniejszego dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy (informacja zaczerpnięta ze strony PZLA autorstwa Pana Janusza Rozuma). Czy tegoroczni uczestnicy pójdą w ślady Władysława Nikiciuka, dowiemy się za kilka lub kilkanaście lat, ale tego im życzymy!

W Mistrzostwach wystartują również najlepsi Małopolanie, których poczynania można śledzić w relacji wynikowej on-line na stronie DOMTEL w linku poniżej.

Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył podopieczny Jana Michniaka , Arkadiusz Tomaszewski WKS Wawel - 53.06

Wyniki rywalizacji Małopolan na Mistrzostwach Polski Młodzików:

 

100 m K 12.96 5 e1 WSOŁEK Aleksandra KS Cracovia 1906 Kraków 2001-09-15 +1.0 KOŁODZIEJ Roman
  13.35 1 s2 DYBAŁA Katarzyna TS Wieliczanka Wieliczka 2001-09-17 +1.1 GIZA Maciej
               
300 m K 41.71 4 s4 WSOŁEK Aleksandra KS Cracovia 1906 Kraków 2001-09-15   KOŁODZIEJ Roman
  44.46 4 s1 DYBAŁA Katarzyna TS Wieliczanka Wieliczka 2001-09-17   GIZA Maciej
               
600 m K 1:39.95 5 s3 SOWA Oliwia MLUKS Tarnów 2001-01-16   GRECH Halina
  1:42.17 1 s1 MAŁEK Monika UKS Budowlani Nowy Sącz 2001-01-13   KLIMEK Józef
  1:56.31 8 w1 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04   FRĄCZYK Bogusława
    DNF SERAFIN Katarzyna MLUKS Tarnów 2002-09-09   GRECH Halina
               
1000 m K 3:03.04 2 s1 FRĄCZEK Karolina UKS Budowlani Nowy Sącz 2001-05-08   KLIMEK Józef
  3:05.43 4 s1 KAPUSTKA Anna TS Wieliczanka Wieliczka 2002-02-20   GIZA Maciej
  3:14.44 12 s1 SERWIN Antonina MLUKS Tarnów 2001-06-23   GRECH Halina
  3:22.29 14 s1 SYDORCHUK Anna KS Cracovia 1906 Kraków 2002-03-13   KOŁODZIEJ Roman
               
80 pł K 12.70 6 e3 HAJDUK Julia TS Wieliczanka Wieliczka 2001-08-16   GIZA Maciej
  12.91 6 w1 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04   FRĄCZYK Bogusława
  13.07 7 e1 CAFFREY Natalia WKS Wawel Kraków 2002-08-30   SOBCZYK Bogumiła
               
200 m pł K 32.10 3 s2 HAJDUK Julia TS Wieliczanka Wieliczka 2001-08-16 +1.3 GIZA Maciej, GIZA Maciej
               
Wzwyż K 1.36 11 w1 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04   FRĄCZYK Bogusława
               
W dal K 4.97 9 POPARDOWSKA Zuzanna WKS Wawel Kraków 2002-06-16 +1.0 MICHNIAK Jan
  4.68 6 w1 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04 0.0 FRĄCZYK Bogusława
               
Kula (3) K 10.00 3 w1 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04   FRĄCZYK Bogusława
               
Dysk (0.75) K 35.18 7 MIKLUSIAK Krystyna UKS bieganie.pl Stryszawa 2002-01-10   KUKLA Rafał
               
Oszczep (500) K 38.20 7 SURMIAK Zofia SKS Kusy Kraków 2001-01-17   MĘDRECKA Małgorzata
               
5-bój K MŁ K 2613 8 PEŁKA Patrycja SKS Kusy Kraków 2002-04-04   FRĄCZYK Bogusława
               
               
100 m M 11.50 6 e2 SUŁOWSKI Łukasz WKS Wawel Kraków 2001-09-01 +2.0 KADUSZKIEWICZ Jerzy
  12.63 4 s3 GIEBAŁ Kamil KU AZS PWSZ w Tarnowie 2001-08-20 +0.9 WAŁASZEK Jarosław
               
300 m M 38.38 2 s1 GORCZYCA Jakub UKS Polfin Oświęcim 2002-03-31   KRZYZAK Stanislaw
  40.00 5 s1 GIEBAŁ Kamil KU AZS PWSZ w Tarnowie 2001-08-20   WAŁASZEK Jarosław
               
1000 m M 2:45.30 4 s1 KOWALCZYK Krzysztof ULKS Fajfer 2001 Łapanów 2001-07-25   KARAŚ Stanisław
  2:45.75 5 s1 ZABAGŁO Paweł WKS Wawel Kraków 2002-02-15   SOBCZYK Bogumiła
  2:55.25 3 w1 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01   KADUSZKIEWICZ Jerzy
  3:08.26 10 w1 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27   GIZA Maciej
               
2000 m M 6:17.61 11 s2 JĘDRZEJAK Szymon UKS bieganie.pl Stryszawa 2001-10-07   KUKLA Rafał
               
110 m pł MŁ M 16.54 5 e1 MORAWSKI Kacper TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-26 -0.4 GIZA Maciej
  16.87 4 e2 FRĄCZEK Patryk ULKS Lipinki 2001-05-20 0.0 ŚWIERZOWSKI Tomasz
               
110 m pł MŁ M 15.81 1 w2 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01 +2.8 KADUSZKIEWICZ Jerzy
  16.72 5 w2 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27 +2.8 GIZA Maciej
               
200 m pł M 27.33 3 s5 FRĄCZEK Patryk ULKS Lipinki 2001-05-20 +0.5 ŚWIERZOWSKI Tomasz
  27.80 1 s3 MORAWSKI Kacper TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-26 +0.6 GIZA Maciej
               
Wzwyż M 1.75 11 SAMEL Jakub KS AZS AWF Kraków 2001-01-23   ZAPART Stanisław
  1.62 7 w1 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01   KADUSZKIEWICZ Jerzy
  1.53 11 w1 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27   GIZA Maciej
               
W dal M 5.93 8 SZUMIEC Michał niestowarzyszony Kraków 2001-02-09 +0.8 KRAWCEWICZ Maria
  5.75 2 w1 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27 +0.5 GIZA Maciej
  5.72 14 SUŁOWSKI Łukasz WKS Wawel Kraków 2001-09-01 -0.3 KADUSZKIEWICZ Jerzy
  5.64 4 w1 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01 +1.6 KADUSZKIEWICZ Jerzy
               
Kula (5) M 9.79 5 w1 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27   GIZA Maciej
  9.43 6 w1 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01   KADUSZKIEWICZ Jerzy
               
Młot (5) M 39.80 12 ZEGZDA Szymon WKS Wawel Kraków 2001-01-19   SZUBERLA Stanisław
               
Oszczep (600) M 53.06 3 TOMASZEWSKI Arkadiusz WKS Wawel Kraków 2001-02-22   MICHNIAK Jan
               
5-bój M MŁ M 2907 4 GŁÓWCZYK Piotr WKS Wawel Kraków 2001-05-01   KADUSZKIEWICZ Jerzy
               
5-bój M MŁ M 2657 8 LENART Tymoteusz TS Wieliczanka Wieliczka 2002-03-27   GIZA Maciej