Za nami MP w wielobojach 2017

Siedem minimów na imprezy międzynarodowe uzyskali wieloboiści na zakończonych dziś na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego Wawel w Krakowie mistrzostwach Polski. Ozdobą zawodów był rekord Polski U20 w siedmioboju, którego autorką była Adrianna Sułek.

Trenowana przez Wiesława Czapiewskiego Sułek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) w drodze po rekord Polski poprawiała własne najlepsze wyniki w skoku wzwyż oraz biegu na 200 metrów. Urodzona w 1999 roku wieloboistka w dwudniowej rywalizacji na stadionie w Krakowie zgromadziła 5687 punktów i poprawiła rekord Polski U20. Dodatkowo bydgoszczanka wypełniła wskaźnik na mistrzostwa Europy U20, które w drugiej połowie lipca odbędą się we włoskim Grosseto. Minimum na tą imprezę wypełniła także srebrna medalistka Patrycja Adamczyk, która wyśrubowała w weekend rekord życiowy do poziomu 5515 punktów.

Na zdjęciu od lewej Adrianna Sułek i Patrycja Adamczyk

Trzy wyniki ponad 7000 punktów i trzy minima na mistrzostwa Europy do lat 20 – tak zakończył się dziesięciobój juniorów (U20). Zwyciężył Patryk Baran, który w dwudniowej rywalizacji zgromadził 7393 punkty. Drugie miejsce zajął Radosław Sobczyk (7300 pkt.), a trzecie Radosław Sobczyk (7288 pkt.).

Izabela Mikołajczyk trzeci raz z rzędu została mistrzynią Polski w siedmioboju.
W Krakowie podopieczna Jacka Zamecznika zgromadziła 5895 punktów i tym samym wypełniła wskaźnik na uniwersjadę, która w drugiej połowie sierpnia odbędzie się na Tajwanie. Drugie miejsce zajęła Paulina Ligarska – jej wynik 5473 punkty jest lepszy od minimum na mistrzostwa Europy do lat 23 (gospodarzem tej imprezy będzie od 13 do 16 lipca Bydgoszcz). Brązowy medal wywalczyła Marika Marlicka (5264 pkt.).

Po zdobyciu złotego medalu halowych mistrzostw Polski w Toruniu teraz złoto z czempionatu na otwartym stadionie przywiezie Rafał Abramowski. Utalentowanemu zawodnikowi Marka Rzepki nie udało się wprawdzie wypełnić wskaźnika na mistrzostwa Europy U23, ale wynikiem 7358 pkt. poprawił rekord Polski. Wicemistrzem kraju został Jacek Chochorowski (7041 pkt.), a brąz – dzięki postawie w kończącym rywalizację biegu na 1500 metrów – zdobył Michał Krawczyk (6721 pkt.).

Wyniki Mistrzostw Polski w Wielobojach

Maciej Jałoszyński (PZLA) 

Kliknij w zdjęcie, a przejdzisz do portalu Magiczny Kraków

 Kliknij w zdjęcie, a przejdzisz do portalu Małopolska