Za nami PZLA MP U16

Bardzo dobrze będą wspominać Bełchatów małpolscy lekkoatleci startujący w PZLA Mistrzostwach Polski U16 - Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego.

W pierwszym dniu rywalizacji reprezntanci Małopolski zdobyli trzy medale:

Zaczął Maciej Sikora zdobywając brąz na 600m z czasem 1:23:82 PB UKS bieganie.pl Stryszawa Trener Rafał Kukla,

Brązowy medal na najdłuższym dystansie 2000m wywalczyła Maria Put z czasem 6:51:06 PB zawodniczka ULKS Fajfer 2001 Łapanów
wychowanka Stanisława Karasia

Srebrny medal zdobył podopieczny Jarosława Wałaszka z KU AZS PWSZ w Tarnowie Nikodem Wałaszek przebiegając 100m w czasie 11.25

W drugim dniu zawodnicy z Małopolski wywalczyli dwa medale:

Brąz w pchnięciu kulą zdobyła Julia Przybyś wynik 12.72m PB  zawodniczka WKS Wawel Kraków.

Drugi swój srebrny medal wywalczył Nikodem Wałaszek tym razem na 300m z czasem 36:31

Serdecznie gratulujemy. Pozostali zawodnicy osiągneli wysokie miejsca co jest dobrym prognostykiem dla małopolskiej lekkiej atletyki.