Za nami Ogólnopolskie Zawody LDK '19

W dniu 30 listopada 2019 roku małopolska młodzież rywalizowała w Arenie Toruń na Ogólnopolskich Zawodach LDK!

Najlepiej z małopolskiej ekipy zaprezentował sie Tomasz Kowaliński, podopieczny Marcina Zagrodzkiego zajął drugie miejsce w biegu na 300m w kategorii U13.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów LDK! 2019

Wspominając, dwa lata temu nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wielokrotnie stając na podium.

Ogólnie Małopolanie zdobyli wówczas 19 medali: 14 w kategorii szkół podstawowych, co dało w klasyfikacji województw 3 miejsce i 5 medali w kategorii gimnazjalistów.

Był to jeden z najlepszych drużynowych występów naszej młodzieży w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego!

Wyniki rywalizacji z 2017 roku znajdziesz klikając w logo LDK!

Medale dla Małopolski w 2017 roku zdobyli:

Szkoły podstawowe:

Róża Olchawa WKS Wawel Kraków - 1 miejsce - 600m - 2006 i młodsi
Dorian Grębosz SKS Kusy Kraków - 1 miejsce - skok w dal - 2006 i młodsi
Dariusz Piłka LKS KŁOS Olkusz - 1 miejsce - 60m - 2005
Patryk Stokłosa LKS KŁOS Olkusz - 1 miejsce - 300m - 2005
Tomasz Dusik LKS Brzezina Osiek - 1 miejsce - skok wzwyż - 2006 i młodsi
Zuzanna Sraga KS Victoria Trzebinia - 2 miejsce - 60m - 2006 i młodsi
Alicja Morąg SKS Kusy Kraków - 2 miejsce - 60m - 2005
Jakub Sraga KS Victoria Trzebinia - 2 miejsce - 1000m -- 2005
Lena Płonka LKS Brzezina Osiek - 2 miejsce - skok wzwyż - 2006 i młodsi
Natalia Pierkiel LKS Brzezina Osiek - 2 miejsce - skok wzwyż - 2005
Marlena Klęczar LKS Brzezina Osiek - 2 miejsce - rzut piłką lekarską - 2006 i młodsi
Oliwier Rzepa UKS Sokół Zator - 2 miejsce - rzut piłką lekarską - 2005
Joanna Osuch SKS Kusy Kraków - 3 miejsce - skok w dal - 2005
sztafeta 8x200m (Zuzanna Sraga, Róża Olchawa, Alicja Morąg, Natalia Pierkiel, Dominik Bubka, Dorian Grębosz, Dariusz Piłka, Patryk Stokłosa) - 3 miejsce

Gimnazja i VII klasy szkół podstawowych:

Zuzanna Grudzień SKS Kusy Kraków - 1 miejsce - 600m - 2004
Weronika Najberek MLUKS Tarnów - 2 miejsce - 600m - 2003
Julia Sobczyk WKS Wawel Kraków - 2 miejsce - skok wzwyż - 2003
Adrian Marek TS Wieliczanka Wieliczka - 2 miejsce - 1000m - 2004
Nikodem Miśtak MLUKS Tarnów - 3 miejsce - skok w dal - 2003