Testy selekcyjne ZKNJiM

Małopolski Związek Lekkiej Atletyki pragnie przekazać informację dotyczącą konsultacji selekcyjnej Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów i Młodzieżowców w Krakowie.

Termin testów selekcyjnych ZKNJiM:

22.10.2016: 10.00 - do 20 osób             14.00 – do 20 osób

23.10.2016: 10.00 - do 30 osób

Miejsce konsultacji: Hala LA przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1, Kraków, os. Handlowe 4

Zawodnicy, którzy nie będą uczestniczyć w konsultacjach, nie będą mogli być proponowani do szkolenia w ZKNJiM w roku 2017.

Lista zawodników na testy Zaplecza Kadry Narodowej ze wskazaniem na termin badań. Szczegóły w linku poniżej.

Zawodnik przed testami złożyć ksero ważnej Książeczki Zdrowia Sportowca/zaświadczenie. Każdy zawodnik winien złożyć: oświadczenie o zgodzie na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych (MZLA i PZLA) oraz zgodę rodziców na szkolenie w 2017 roku (druki dostępne na stronie - www.lekkoatletyka.net.pl).

Podczas konsultacji przeprowadzone zostaną następujące testy i pomiary:

1) Testy FMS (z ang.: functional movement screening) to zespół siedmiu testów służących do przesiewowej diagnostyki stanu funkcjonalnego zawodnika.

2) Testy motoryczne: - rzut piłką lekarską w przód, - skok w dal z miejsca, - 60m - bieg na optojumpie (30 + 30m lotne).

3) Pomiary somatyczne

Bardzo prosimy o potwierdzanie udziału na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.