Medale w mistrzostwach AZS-ów

19-20 maja w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski klubów AZS w lekkoatletyce. Na podium nie brakło studentów – sportowców z Krakowa i Tarnowa.

W punktacji klubowej AZS AWF Kraków zajął drugie miejsce za OŚ AZS Poznań, a trzeci był AZS AWF Wrocław. W klasyfikacji uczelni krakowska AWF była również druga, najlepszy był AWF Wrocław, a brąz przypadł AWFiS Gdańsk.

W biegu na 800 m najszybsza czasem 2.11,95 okazała się Katarzyna Chryczyk (AZS AWF) Kraków. Za nią przybiegły jej koleżanki klubowe: Paulina Górak 2.13,14 i Julia Kudlińska 2.15,94, wszystkie medalistki szkoli Wacław Mirek. Mateusz Różański (AZS PWSZ Tarnów, podopieczny Jarosława Wałaszka), okazał się najlepszy w skoku w dal 7,61. W biegu na 400 m ppł zwyciężył Jakub Mordyl (AZS AWF Kraków) 51,21, trenowany przez Andrzeja Gizę.

Na 1500 m Patryk Marmon (AZS AWF Kraków, trener Zbigniew Król) był drugi 3.55,19. Srebro wywalczyli też: sztafeta krakowskich akademików Mariusz Jurczyk, Patryk Marmon, Jakub Mordyl, Sebastian Szkoła 3.15,53 oraz Marcin Mencfel (AZS AWF Kraków, trener Andrzej Giza) na 110 m ppł 14,77, także Justyna Konior (AZS AWF Kraków, trener Stanisław Zapart) wzwyż 1,75.

Na 400 m ppł brąz zdobyła Joanna Banach (AZS AWF Kraków, trener Andrzej Giza), 59,96. Trzecie też były: Aldona Żebrowska w kuli 15,38 i Monika Nowak w dysku 54,76, szkolone przez Dominikę Tomczak.

Najlepsze wyniki zawodów osiągnęli: Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) na 100 m ppł 12,97 oraz Jakub Szyszkowski (Śląsk Wrocław) w kuli 20,09 To są zarazem minima na sierpniowe mistrzostwa Europy lekkoatletów w Berlinie. Czas krakowianina Mordyla w płotkach był drugim pod względem wartości wynikiem wśród mężczyzn tych mistrzostw. Tylko 0,7 s zabrakło krakowskiemu płotkarzowi do minimum na ME, postara się nadrobić to w kolejnych startach.