Medalowy plon młodych

11 medali wywalczyli młodzi lekkoatleci z Małopolski podczas mistrzostw Polski do lat 23. Trzykrotnie na podium stanęła Klaudia Siciarz.

Płotkarka AZS AWF Kraków okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 100 m ppł, wygrywając czasem 13,12. Z kolei na 100 m była druga 11,89, ulegając tylko reprezentantce kraju Ewie Swobodzie (AZS AWF Katowice). W sztafecie 4x100m wraz z koleżankami AZS AWF Kraków Justyną Bryzek, Karoliną Cuber i Karoliną Kozłowską Siciarz zdobyła brąz czasem 46,89.

Dwukrotnie na najwyższym podium stanął Jakub Mordyl (AZS AWF Kraków), wygrał bieg na 400 m ppł 51,46, a także z biegaczami akademickiego klubu Mariuszem Jurczykiem, Patrykiem Marmonem i Sebastianem Szkołą sztafetę 4x400 m z wynikiem 3.14,89. Skok w dal wygrał tarnowianin z AZS PWSZ Mateusz Różański, mając wynik 7,65.

Srebro podczas tych MP przypadło Katarzynie Martynie (Wawel) na 400 m ppł 60,11, Annie Niedbale (Wawel) w kuli 16,13, także AZS AWF Kraków w sztafecie 4x100 m 41,48, biegli w składzie: Sebastian Szkoła, Jakub Janiak, Łukasz Żak i Artur Wasilewski. Brąz zdobyli: Mariola Karaś (AZS AWF Kraków) na 400 m 54,05 i Filip Sacha (AZS AWF Kraków) w trójskoku 14,92.

W tabeli medalowej klubów AZS AWF Kraków zajął 3. miejsce (3-2-3), najlepszy był OŚ AZS Poznań (5-4-1), W klasyfikacji klubowej triumfował AZS AWF Kraków 315 pkt, 15. Wawel 86, 23. AZS PWSZ Tarnów 53, sklasyfikowano 76 klubów.