Dwuboje zamknęły sezon

Na stadionie AWF w Krakowie rozegrano lekkoatletyczny Memoriał im. Aleksandra Moroza. Organizatorem była sekcja l.a. Cracovii 1906 przy pomocy Urzędu Miasta Krakowa i dawnych zawodników klubu.

Były to ostatnie zawody „królowej sportu” w naszym regionie w tegorocznym sezonie na stadionie. Wystartowało ponad 150 zawodników z 8 województw, z 26 klubów, a zawody przeprowadzono w formie dwubojów.

 

Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Monika Nowak (AZS AWF Kraków) - w rzucie dyskiem 50,29. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął uzyskał Maciej Kopeć (Wawel Kraków) - na 110 m pł 14,73.

Wyniki dwubojów – sprinterski (100 i 200 m) kobiet: 1. Aleksandra Belowska (AZS AWF Kraków), 2. Gabriela Wójcik (Tempo Kęty), 3. Anna Kapustka (Wieliczanka),

dwubój sprinterski mężczyzn, poświęcony pamięci Alojzego Kusiny, trenera Cracovii: 1. Michał Czyż (Orlęta Radom), 2. Maciej Czyszczoń (MKS Rabka Zdrój), 3. Michał Opocki (AZS PWSZ Tarnów),

dwubój skocznościowy kobiet (wzwyż i w dal): 1. Gaja Wota (niezrzeszona), 2. Kamila Kamińska (Kusy Kraków), 3. Zuzanna Popardowska (Wawel Kraków),

dwubój skocznościowy mężczyzn, poświęcony pamięci Wojciecha Chwaluczyka, czołowego skoczka Cracovii: 1. Przemysław Rutowicz (UMLKS Pegaz Opoczno), 2. Adam Podsiadły (Pegaz), 3. Jakub Samel (AZS AWF Kraków),

dwubój rzutowy kobiet, poświęcony pamięci Danuty Wróbel, czołowej zawodniczki Cracovii w rzutach: 1. Monika Nowak (AZS AWF Kraków), 2. Ewa Mirek (AZS AWF Kraków), 3. Julia Przybyś (Wawel Kraków),

dwubój rzutowy mężczyzn, pamięci Zbigniewa Szwajki, trenera Cracovii: 1.Jakub Olszyński ((Płomień Sosnowiec),

dwubój płotkarski kobiet (100 pł i 400 pł): 1.Weronika Nagięć (Wieliczanka), 2. Aleksandra Rybka (Wieliczanka), 3 .Aleksandra Kielian (Wieliczanka),

dwubój płotkarski mężczyzn (110 pł i 400 pł), poświęcony pamięci Adama Kołodziejczyka, czołowego zawodnika Cracovii: 1. Maciej Kopeć (Wawel Kraków), 2. Piotr Kidoń (MKS Rabka Zdrój),

dwubój wytrzymałościowy (400 i 800 m) kobiet: 1. Paulina Witaszczyk (UKS Dziesiątka Radomsko), 2. Justyna Zając(Cracovia 1906), 3. Anna Sydorchuk (Cracovia 1906),

dwubój wytrzymałościowy mężczyzn: 1. Paweł Rapta (MKS Rabka Zdrój), 2 . Michał Zieleń (UKS Kobylanka), 3. Dawid Wojdyła (Cracovia 1906)

Najlepszym w tych zawodach lekkoatletą Cracovii 1906, organizatora memoriału, okazał się Maksymilian Palarczyk w dwuboju sprinterskim.

Jan Otałęga