26. ME U20 Tallinn - II dzień

Za nami pierwsze dwa dni Mistrzostw Europy U20 w Tallinnie.

Ze zmiennym szczęściem zakończyła się rywalizacja Małopolan w drugim dniu.

Jakub Pietrusa w pierwszej rundzie uzyskał 10.67, który dał pewny awans do półfinału. W półfinale uskrzydlony nowy rekordzista Polski pewnie awansował do finału, uzyskując czas 10.45. Po dniu przerwy nasz zawodnik stanął do walki o medale, ale ostatecznie zajął 8. miejsce (10.52), które w debiucie imprezy mistrzowskiej należy ocenić bardzo dobrze.

Ocena: układ biegów był niekorzystny dla zawodników, którzy przed finałem lubią się przetrzeć poprzez bieg eliminacyjny, a takim zawodnikiem właśnie jest Kuba.

Weronika Nagięć w pierwszej rundzie zajmując drugie miejsce (13.86) bardzo pewnie awansowała do półfinału (1-24) w którym została ostatecznie zdyskwalifikowana.

Małopolanin Michał Zieleń (Kobylanka) walczył o awans do finału biegu przeszkodowego by ostatecznie zająć 19 miejsce (9:17.33).